czwartek, 2 lutego 2023

Czy AI pozbawi pracy programistów?

AI nie pozbawi pracy programistów, ale może zmienić sposób w jaki wiele zadań jest wykonywanych. AI może automatyzować pewne powtarzalne zadania i umożliwiać programistom skupienie się na bardziej złożonych i twórczych aspektach swojej pracy. Z drugiej strony, AI również wprowadza nowe zadania i wyzwania, wymagające specjalistycznej wiedzy i umiejętności programistów.

W rzeczywistości, AI i automatyzacja mogą stworzyć nowe możliwości zatrudnienia dla programistów, którzy będą odpowiedzialni za projektowanie, tworzenie i utrzymywanie systemów AI. W miarę jak AI i automatyzacja stają się coraz bardziej powszechne, programiści będą potrzebni do ich projektowania, implementacji i integracji z istniejącymi systemami.

Podsumowując, AI nie pozbawi pracy programistów, ale może wprowadzić zmiany w sposobie w jaki są one wykonywane. Programiści, którzy będą gotowi dostosować się do tych zmian i nauczyć się nowych umiejętności, będą w stanie utrzymać swoją wartość na rynku pracy.

A teraz jestem ciekaw czy zorientowałeś się że te trzy powyższe akapity wygenerowała właśnie AI:)

Muszę powiedzieć że w pełni zgadzam się z AI. Oczywiście sztuczna inteligencja sporo zmieni w naszej pracy ale nam jej nie odbierze. Pracując już kilka miesięcy z GPT 3 nie widzę zagrożenia na rynku pracy a raczej pomoc w tworzeniu kodu. Takie narzędzia jak GitHub Copilot naprawdę przyspiesza pisanie kodu choć oczywiście prograista musi na proponowany kod rzucić okiem. ChatGPT świetnie zastępuje Google w wyszukiwaniu informacji i też potrafi podpowiedzieć kod.

Reasumując strachu nie ma a pracę z AI polecam wszystkim programistom

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz