piątek, 23 września 2016

TOP 3 narzędzi online do testów wydajności stron internetowych

Jak ważna jest wydajność strony internetowej chyba nie trzeba nikomu szczególnie tłumaczyć. W internecie jest zalew różnych tego typu narzędzi ale sporo z nich jest naprawdę kiepska i moim zdaniem mało pomocna ponieważ daje niewiele miarodajne wyniki.

Osobiście preferuje i najczęściej korzystam z trzech.

Oto one:

Pingdom tools - tools.pingdom.com

Dla mnie numer jeden. Główną zaletą jest prostota. Zwraca sensowne wyniki które zdecydowanie mogą pomóc w optymalizacji strony internetowej. Istnieje możliwość wyboru czterech lokalizacji. Można sprawdzić jak nasza strona ładuje się na północy europy w stanach i kraju rzucających zakrzywionymi drągami.

WebPageTest - www.webpagetest.org

Dużo bardziej złożone narzędzie zwracające naprawdę sporą ilość przydatnych informacji. Istnieje możliwość symulacji bardzo dużej ilości lokalizacji serwera jak również systemu i przeglądarki internetowej.

Właściwie powinienem umieścić to narzędzie na pierwszym miejscu jednak Pingdom wygrał tym, że do szybkiego testu przy optymalizacji strony internetowej jest bardziej poręczny. Jednak zdecydowanie WebPageTest poddaje stronę głębszej analizie.

PageSpeed Insights - developers.google.com/speed/pagespeed/insights

I na koniec szybkie proste. Narzędzie dodatkowo sprawdza też responsywność strony internetowej. Daje sugestie co należy poprawić na stronie www. Nie przypadkowo napisałem "sugestie". Spotkałem się z opiniami, że nie należy przejmować się osiągnięciem wyniku 100/100. Ja jednak staram się do tego dążyć. Pisałem w wcześniejszym wpisie dlaczego.Sławomir Własik
Netteria.NET - projektowanie stron internetowy, usługi programistyczne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz